تبلیغات
یانگوم**جواهری در قصر** - یانگوم واقعی
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
کیفیت مطالب ما را در چه حدی می بینید

آدرس های دیگر
صفحات وبلاگ

لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

یکشنبه 10 تیر 1386
یانگوم واقعی

یانگوم واقعی چه کسی بوده؟

***********************

اگر بخواهیم سابقه تاریخی مجموعه تلویزیونی جواهری در قصر را برسی کنیم باید به پانصد سال قبل بر گردیم . یعنی زمانی که کشور کره زیر سلطله سلسله جوسون بود و مردان مرد سالار تمام ارکان حکومتی و غیر حکومتی کشور را اداره می کردند . آن زمان زنان اجازه دخالت در امور خارج از خانه را نداشتند. بخش عمده ای از داستان این مجموعه تلویزیونی واقعی و داستان دختری است که با وجود شرایط ذکر شده با عنوان آشپز دربار جایی برای خودش در قصر سلطنتی باز می کند. اما از قصر اخراج می شود ولی سرانجام به پزشکی حاذق تبدیل و به عنوان پزشک مخصوص پادشاه انتخاب می شود . نام این دختر افسانه ای یانگوم است . (البته بعد ها پادشاه کره به او لقب یانگوم کبیر را اهدا می کند).جواهری در قصر داستان فراز و نشبیهای زندگی یانگوم و سر گذشت موفقیت ها و شکست های اوست و تقریبا می توان گفت که یانگوم اوشین مردم کره است البته این مجموعه ۵۴ قسمتی برداشتی آزاد از زندگی یانگوم است و کارگردان و نویسنده آن برای جذاب تر شدن ماجرا بخش هایی را به زندگی او اضافه و قسمت هایی را حذف کردند.

پدر و مادر یانگوم (که از در باران بودند) در دوران کودکی او توسط توطئه گران کشته می شوند و او تصمیم می گیرد برای گرفتن انتقام وارد دربار شود البته مادرش آرزو داشت دخترش روزی بزرگ ترین سر آشپز قصر شود تا بتواند به کتاب یادداشت های سر آشپز دسترسی پیدا کند  و  شرح بی عدالتیهای طبقه حاکم را در آن بنویسد تا به نسلهای آینده منتقل شود هنر پیشه نقش یانگوم لی یونگ ئه نام دارد که ابتدا قرار نبود این نقش را بازی کند اما با ورودش به گروه بازیگری خیلی زود بقیه رقبا را کنار زد و به این نقش رسید!

پس از پخش این مجموعه از شبکه های تلویزیونی چند کشور جهان بسیاری از اینگلیسی ها در حال امضای طوماری به صورت آن لاین هستندتا شبکه بی . بی . سی ۴ را مجبور به پخش این مجموعه کنند. اما مسئولان این شبکه می گویند در سال فقط می توانند یک مجموعه ده قسمتی پخش کنند نه پنجاه و چهار قسمتی !

این مجموعه هنگام نمایش در کشور کره رکورد ۵۰ درصدی تعداد تماشاگر در را شکست و توانست بالا ترین تعداد تماشاگر در تاریخ تلویزیون کره را کسب کند. کره ای ها آن  قدر از موفقیت این مجموعه تلویزیونی خوش حال بودند که سال ۲۰۰۴ محل ساخت این مجموعه را تبدیل به یک پارک توریستی کردند و در حال حاضر هر سال جهانگردان داخلی و خارجی زیادی از این پارک بازدید می کنند و علاوه بر پوشیدن لباس های سنتی و آشنایی با آشپزی سلطنتی بازیهای قدیمی کره مثل توهو (انداختن تیر داخل یک خمره بزرگ ) را هم تجربه می کنند.

و اما چند نکته جالب درباره این مجموعه:

۱ـدر تاریخ کره شخصی به نام مین یونگ هو وجود داشته ولی اصلا" عاشق خانوم یانگوم نبوده!

۲ـبانو کوی(چوی)هم یک شخصیت واقعی تاریخی است ولی در زمان خودش دهها برابر بدجنس تر بوده!

۳ـقرار بود بانو هن در قسمتهای اولیه این مجموعه بمیرد ولی با توجه به استقبال تماشاگران از این شخصیت مرگش توسط دست اندر کاران ساخت این مجموعه به تعویق افتاد

نوشته شده توسط علیرضا ساعت 09:07 ق.ظ موضوع مطلب :‌ متفرقه ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari