تبلیغات
یانگوم**جواهری در قصر** - ایرانیان مستند جواهری در قصر را می‌سازند
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
کیفیت مطالب ما را در چه حدی می بینید

آدرس های دیگر
صفحات وبلاگ

لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

یکشنبه 10 تیر 1386
ایرانیان مستند جواهری در قصر را می‌سازند

با سفر گروهی از ایرانیان به كره مستندی درباره مجموعه تلویزیونی جواهری در قصر ساخته می‌شود.

درصد بالای مخاطبان این مجموعه دلیلی شده است تا گروه مستندسازی در شبكه دوم سیما به كشور كره سفر كنند و درباره شخصیت اصلی داستان این مجموعه كه بر اساس داستانی واقعی ساخته شده و نحوه شكل‌گیری و ساخت آن و دلایل محبویبت این مجموعه مستندی برای مردم ایران كه آنها نیز با توجه به آمار بدست آمده علاقه مند به این سریال هستند بسازند.

بنابر این گزارش، تصویربرداری مجموعه تلویزیونی جواهری در قصر در 15 سپتامبر سال 2003 به سفارش شبكه MBC كره جنوبی به كارگردانی پارك چن وك آغاز شد و تا 30 مارس 2004 ادامه پیدا كرد. اسم اصلی سریال دائی یانگ گیوم (Dae Jang Geum)به معنی یانگوم بزرگ است و در كشورهای انگلیسی زبان با نام Jewel in the palace یا جواهری در قصر به نمایش درآمد.

جواهری در قصر داستانی واقعی از دختری است كه به نخستین زن پزشك درباری زمان خود تبدیل شد. در مجموعه تلویزیونی آن بازیگرانی چون لی یونگ آئی یانگوم، جی جین هی افسر مین‌جو، یانگ می جین بانو هن، جیون می‌ری بانو چویی، هنگ‌لی نا گیوم یونگ، لیم هو عالیجناب، یئون ون- كی، بانو یونگ، پارك ان هی یونگ سنگ بازیگران نقش‌های اصلی سریال جواهری در قصر هستند. داستان آن 500 سال قبل در زمان سلسله چو سون در زمان حكومت پادشاه سونگ ینگ و پادشاه یون سان گوندر سالهای 1506تا 1494اتفاق افتاده است.

یانگوم نقش اول سریال، شخصیتی حقیقی است كه چند سند تاریخی مبهم و ناكامل از حیات وی در طول فرمانروایی پادشاهان سلسله چوسون خبر می‌دهد. اطلاعات این اسناد بسیار سطحی و گذراست و بنابراین اطلاعات چندانی از شرح زندگی یانگوم در دست نیست.

این سریال در نخستین مرحله پخش خود با 47 درصد بیننده به عنوان موفق‌ترین سریال شبكهMBC شناخته شد و پس از آن در كشورهایی از جمله استرالیا، آمریكا، كانادا،انگلیس، تایوان، هنگ‌كنگ، مالزی، سنگاپور، فیلیپین، چین، تایلند، ژاپن و ایران به نمایش درآمد.

محبوبیت این مجموعه تلویزیونی تاجایی پیش رفت كه انیمیشن آن نیز با نام رؤیای یانگوم در حدود 50 قسمت ساخته شد و به مدیریت دوبلاژ جواد پزشكیان برای پخش از شبكه دوم سیما دوبله شده است.

نوشته شده توسط ستاره ساعت 05:07 ق.ظ موضوع مطلب :‌ اخبار وبلاگ ,

ویرایش شده در یکشنبه 10 تیر 1386 و ساعت 06:07 ق.ظ

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari